неділя, 3 червня 2012 р.

Інший формат: Іздрик і Грицак

Ще минулого року купила 2 маленькі книжечки, та лише сьогодні додумалася їх прочитати. І, як я вже казала, час потрошку писати рецензії, філолог ти мій :)
Інший формат. Юрій Іздрик. Упорядкував Тарас Прохасько.
Ця невеличка книжечка - як малесенька сторінка спілкування у багатотомному діалозі життя таких знаних сьогодні письменників Юрія Іздрика і Тараса Прохаська. Ніби й інтерв'ю (на перший погляд), але фактично то монолог Іздрика. Ніби є питання (точніше, знаки питання), але насправді то лише вдалі уривки з монологу, та й то уривки, які вціліли у дурному диктофоні, який любить зажовувати плівку.
Книжечка хоч і мала - але цікава. Дізнаєшся трохи неочікувані речі про Юрка, береш дещо нове й для себе. Про життя, про літературу, кіно... І ціна тішить: 6,76 грн. в книгарні "Є". Книжка варта того, щоби її прочитати, але вона по-справжньому сподобається поціновувачам такого неординарного письменника, як Іздрик.
(Коли починала блог, то під час створення мітки "таке" думала саме про Іздрикове "Таке". Що поробиш, іноді починаю писати про таке, що ні в яку структуровану категорію не лізе).

Інший формат. Ярослав Грицак. Упорядкував Тарас Прохасько.
Одразу після Іздрика вирішила прочитати й іншу книжку з серії "Інший формат". Та сама ціна, упорядкував знову ж таки Прохасько. Цю книжечку я вже рекомендую прочитати всім, тим більше, що читається швидко. Вона буде цікава не лише тим, хто знайомий із працями Грицака: починаєш краще розуміти історичні процеси, дізнаєшся про деякі цікаві факти, і не тільки з історії. Ця книжечка ніби розжовує тобі те, що час від часу приходить в голову, але мозок не вміє вдало сформулювати.
Написано її вже не в стилі чудернацького інтерв’ю-монологу, а як конспект. При чому дуже хороший конспект: багато чого підкреслювала олівцем для себе, дещо подумки перефільтровувала і запам’ятовувала.
В мене поки що є лише дві книжечки із серії "Інший формат", але я вже думаю, де і коли роздобути наступні. Поки читала, думала: "От би ще й про Андруховича було..." Є й мій Андрухович коханий! І Забужко. І не тільки вони. Словом, скуповуватиму й інші книжечки...

1 коментар:

  1. дуже цікаві книжки з цієї серії герасим'юка і лишеги

    ВідповістиВидалити